BNYAZY OFFICIAL > بلاگ > دسته‌بندی نشده > همه چیز درباره ماساژ سنگ داغ

همه چیز درباره ماساژ سنگ داغ

اگر تا به حال به مراکز ماساژ رفته باشید، حتما در آن‌جا سنگ ماساژ را از نزدیک دیده‌اید. این سنگ‌ها انواع و اقسامی گوناگونی دارند و به صورت داغ و یا سرد در ماساژ استفاده می‌شوند. سنگ ماساژ رولی، سنگ ماساژ میخی، سنگ ماساژ چکشی، سنگ ماساژ گواشا از انواع سنگ ماساژ به شمار می‌روند. ماساژ سنگ داغ مانند ماساژ لاغری نوعی ماساژ درمانی نیز محسوب می‌شود. ماساژورها برای اینکه بتوانند مقدمات ماساژ را در عضلات فرد به‌وجود آورند از این سنگ‌ها استفاده می‌کنند. خود این سنگ‌ها نیز به تنهایی خواص زیادی دارند. کاهش التهابات عضلانی، ایجاد آرامش، ترمیم بافت آسیب‌دیده و… از خواص این سنگ‌ها به شمار می‌رود. ماساژورها قبل از استفاده از این سنگ‌ها، آن‌ها را در دستگاه گرم کننده(هیتر) می‌گذارند و پس از مقداری خنک شدن روی بدن فرد قرار می‌دهند.

این سنگ‌ها برای ماساژ اعضا مختلف بدن به کار گرفته می‌شود. حتی بین انگشتان دست و پا هم قرار داده می‌شود. ماساژور با توجه به اندازه، وزن سنگ و میزان دما آن، تعیین می‌کند که کدام نوع سنگ برای کدام قسمت بدن مناسب است. روی صورت، شکم، ستون فقرات، ساق پا، ساعد دست، نشیمنگاه، کف دست و پا. قفسه سینه، بین انگشتان مناطقی از بدن هستند که سنگ داغ ماساژ می‌تواند روی آن‌ها قرار گیرد.

جنس سنگ ماساژ از چیست؟

برخی از سنگ‌های ماساژ همان سنگ‌های رودخانه‌ای هستند. دلیل استفاده از آن‌ها نیز صاف و سیقلی بودن این سنگ‌ها است. برای ماساژهایی که سنگ سرد کاربرد دارد از سنگ مرمر استفاده می‌شود. وقتی می‌خواهند سنگ را به صورت حرارت دیده استفاده کنند از سنگ‌های بازالت استفاده می‌کنند. بازالت سنگ آتشفشانی است که قادر است گرما را به مدت زیادی در خود نگه دارد و کم‌کم آن را رها کند. سنگ‌ها می‌تواند به دو طریق بر روی بدن استفاده شود. اول آنکه به صورت ثابت بر روی بدن فرد قرار گیرد که در این صورت نباید سنگ بیش از حد داغ باشد. در حالت بعدی ماساژور سنگ را روی بدن فرد حرکت می‌دهد. این کار علاوه بر انتقال انرژی سنگ، باعث نرم شدن عضلات و ماهیچه‌ها می‌گردد.

مزیت استفاده از سنگ ماساژ.

1- ترمیم بافت آسیب دیده.

2- کاهش تنش عضلانی و ریلکس کردن عضلات.

3- نرم شدن عضلات و آماده‌سازی بدن برای ماساژ.

4- برطرف شدن دردهای عضلانی و دردهای موضعی.

5- تسکین و آرامش سیستم اعصاب مرکزی.

6- بهبود و افزایش گردش خون به واسطه گرم بودن سنگ.

7- سم زدایی از بدن.

8- کاهش تنش و اسپاسم مفاصلی.

9- کمک به بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا، آرتریت و حتی ام اس.

استفاده از سنگ ماساژ برای کدام نواحی بدن مجاز نیست؟

– قسمت‌های کوفته شده و ملتهب.

– استخوان‌هایی که به تازگی شکسته شده‌اند.

– تومورها و زخم‌های التیام نیافته.

– استفاده بر روی شکم افرادی که دچار فتق معده و روده هستند.

همچنین افرادی که دیابت و یا بیماری قلبی دارند باید قبل از ماساژ ماساژور را از این موضوع مطلع کنند.

کلمات کلیدی: ماساژ، ماساژ سنگ داغ، ماساژ درمانی

اینستاگرام

چرا ماساژ سنگ داغ؟

ماساژ با سنگ داغ قدمت 2000 ساله دارد و برای اولین بار توسط چینی‌ها انجام گرفت. طبق عقاید چینی‌ها تمامی سنگ‌ها انرژی دارند و می‌توانند انرژی را در خود ذخیره و سپس انتقال دهند. آن‌ها بر این باوراند که ماساژ سنگ داغ در بهبود گردش خون، آرامش روان، تسکین درد، بهبود عملکرد سیستم عصبی و کاهش دردهای مفاصلی و اسپاسم عضلانی موثر هستند. این ماساژ هم به صورت سنگ داغ (سنگ رودخانه‌ای و سنگ آتشفشانی بازالت) و سنگ سرد (مرمر) انجام می‌شود. سنگ‌ ماساژ توسط ماساژور در هیتر داغ می‌شود و می‌تواند به صورت میانگین تا 2 دقیقه حرارت را در خود نگه دارد.

#بی نیاز_شو #بی_نیازی #خدمات_آنلاین #ماساژ #ماساژ_در_خانه #ماساژ_در_منزل #رزرو_آنلاین_ماساژور #ماساژور_آقا #ماساژور_خانم #ماساژ_درمانی #ماساژ_لاغری #ماساژ_ریلکسیشن #روغن_ماساژ #ماسور_در_منزل #ماساژ_سنگ #ماساژ_سنگ_داغ #ماساژ_سنگ_سرد #سنگ_ماساژ #سنگ_داغ #سنگ_داغ_ماساژ

تلگرام

چه نکاتی درباره ماساژ سنگ داغ می‌دانیم؟

بسیاری از ما، نام سنگ ماساژ را شنیده‌ایم ولی اطلاعات چندانی از آن نداریم. اینکه جنس سنگ ماساژ از چیست؟ چند نوع سنگ ماساژ داریم؟ فوائد و مزیت ماساژ با سنگ داغ چیست؟ کدام قسمت‌های بدن در ماساژ با سنگ داغ ماساژ داده می‌شود و کدام قسمت‌ها بدن را نمی‌توان با سنگ داغ ماساژ داد؟ چگونه ماساژ با سنگ داغ می‌تواند به بهبود عضلات آسیب‌دیده، بهبود گردش خون، کاهش تنش و استرس و تسکین سیستم عصبی کمک کند؟

بی‌نیازی با ارائه اطلاعات در این زمینه و ارائه خدمت ماساژ با سنگ داغ در منزل، رفاه مشتریان را برایشان فراهم کرده است.

خلاصه 150 کلمه‌ای

ماساژ سنگ داغ

سنگ داغ هم مقدمات ماساژ را برای ماسور فراهم می‌کند و هم خود سنگ به صورت مجزا دارای خواص زیادی است. این سنگ‌ها که معمولا سنگ رودخانه‌ای و یا بازالت هستند، در شکل‌ها و انواع مختلفی برای ماساژ به کار گرفته می‌شوند.

7 مزیت ماساژ سنگ داغ

1- ترمیم بافت آسیب دیده.

2- کاهش تنش عضلانی و ریلکس کردن مفاصل.

3- نرم شدن عضلات و آماده‌سازی بدن برای ماساژ.

4- تسکین و آرامش سیستم اعصاب مرکزی.

5- بهبود و افزایش گردش خون.

6- سم زدایی از بدن.

7- کمک به بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا، آرتریت و حتی ام اس.

استفاده از سنگ ماساژ برای کدام نواحی بدن مجاز نیست؟

– قسمت‌های کوفته شده و ملتهب.

– استخوان‌هایی که به تازگی شکسته شده‌اند.

– تومورها و زخم‌های التیام نیافته.

– استفاده بر روی شکم افرادی که دچار فتق معده و روده هستند.

اشتراک گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیتم به سبد خرید اضافه شد